Forum komputerowe || Forum informatyczne

Pełna wersja: Windows 7 zamula mi kompa dlaczego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zamulał mi system więc zrobiłem reinstalke po reinstalce cały czas są lagi komputera...
Procek i5 760 2.80 GHz
Ram 4gb 1333mhz
Dysk 1Tb Samsung
Karta Graficzne Gtx 460 768mb Gigabyte
Płyta Główna Gigabyte *Niepamiętam modelu ale jest dobry*
Co mam zrobić żeby tak nie muliło ? Może jakiś inny system który nie będzie mulić ale, ma być taki żebym mógł też pograć...
Jaka marka i moc zasilacza?
Sprawdź i podaj temperatury komputera, użyj do tego programu HWMonitor.
Przeczyść rejestr i kompa programem Ccleaner. Zrób defragmentację dysku programem Auslogics Disk Defrag.
(05.07.2012, 21:59)Jackie napisał(a): [ -> ]Jaka marka i moc zasilacza?
Sprawdź i podaj temperatury komputera, użyj do tego programu HWMonitor.
Przeczyść rejestr i kompa programem Ccleaner. Zrób defragmentację dysku programem Auslogics Disk Defrag.

Zasilacz jest z modecom moc z 500 coś
Temperatura 45/50c
System jest po instalacji jakieś 20min...
Zasilacz z czarnej listy, tzn. nie jest polecany. Spróbuj podłączyć jakiś inny lepszy i sprawdź jak będzie zachowywał się komputer.
Możesz też przeczyścić komputer w środku, z kurzu.
(05.07.2012, 22:15)Jackie napisał(a): [ -> ]Zasilacz z czarnej listy, tzn. nie jest polecany. Spróbuj podłączyć jakiś inny lepszy i sprawdź jak będzie zachowywał się komputer.
Możesz też przeczyścić komputer w środku, z kurzu.
Poleć jakiś zasilacz bo niechce wydawać kasy na marne, Komp jest czysty.
Chieftec, Ocz itp. Poszukaj w Google, przecież nie gryzie! Smiles
Dokładnie tak,zasilacz jest bardzo ważny,ja sie juz raz przekonałem.
Jednak nie wszystkie Modecomy są do czterech liter win Feel 3 uważana jest za najgorszą serię, reszta jest w miarę jak za tą cenę.
A może wgrywasz nieoryginalny system == jakiś wirus na płycie bo założę się że to Win ściągnięty z Internetu Zgadza się? Ale również wina moze leżeć po stronie zasilacza lub pamięci. Pozdrawiam
Parametry są bardzo dobre więc może spróbuj jeszcze raz przeinstalować komputer?
Niestety reinstalowanie to podstawa. Później przyglądnął bym się poszczególnym elementom zestawu: zasilacz, pamięci, dysk

morning

a ja tak może z innej beczki ale też o windows 7 chodzi, mam laptopa Hp czteroletniego od zawsze był zainstalowany XP od kiedy mam windows 7 zamula, dlaczego tak się dzieje? może mój komputer jest za stary?
morning - win7 ma zaj.... wysokie wymagania, a jesli jesteś przyzwyczajony do prostego, tradycyjnego i przejrzystego interfejsu GUI to nie instaluj visty ani siódemki. czteroletni sprzęt to nie jest staruszek i powinien pociągnąć, ale karta graf. może już być wąskim gardłem. Tak samo jak dysk. Laptopowe są najczęściej 5400 obrotów i jeśli kompa używasz intensywnie, wtedy system ładuje się nawet kilka minut. Jednak po twojej specyfikacji widze że sprzęt całkiem ładny i nie ma prawa sie mulić. Ale podłączam się do tego co pisali poprzednicy. Ch...y zasilacz może dawać albo za mało energii dla kompa i komp działa na tyle ile może pociągnąć, albo podaje niestabilnie i komp cały czas się przełącza na różne tryby pracy. Kiedyś w kompie miałem bardzo ciekawy problem. Wymieniłem kartę GF 6600 Gigabajta na GF 6600 Asusa. I okazało się że komp działał jak zombie. Szukałem w necie informacji, ale nikt nic nie wiedział. Aż natrafiłem na strone nVidia gdzie w liście kart graf. model 6600 występował 2 razy. Okazało się wówczas, że modele różnią się 1 segmentem na płytce drukowalnej. I jest to podłączenie zasilania z zasilacza. Takie małe kwadratowe jak do płyty głównej - wtyk P4. Miałem zasilacz tylko z 1 takim duperelkiem i to użytym w płycie głównej, więc kupiłem nowy zasilacz z masą wtyczek i nagle komp śmiga jak demon.
Wduś START->Uruchom-> (wpisz) msconfig
Zakladka Rozruch i przycisk Opcje zaawansowane - Tu możesz ustawić aby komp już na starcie używał wszystkich procesorów/rdzeni co znacznie przyspieszy system.
(21.02.2013, 10:08)morning napisał(a): [ -> ]a ja tak może z innej beczki ale też o windows 7 chodzi, mam laptopa Hp czteroletniego od zawsze był zainstalowany XP od kiedy mam windows 7 zamula, dlaczego tak się dzieje? może mój komputer jest za stary?

u mnie akurat była odwrotna sytuacja, cały czas była vista, a po zmianie na 7kę nastąpiła poprawa, laptop też 4letki hp-ek