Forum komputerowe || Forum informatyczne

Pełna wersja: komputer spowalnia po zainstalowaniu sterownika do karty graficznej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Problem już znalazłam. To właśnie instalacja sterownika do karty graficznej ATI Radeon Xpress 1150. Tylko nie wiem, jak go rozwązac

Nie pomogło usunięcie wszystkich prawie dokumentów i przerzucenie ich na dysk zewnętrzny, ani reinstalacja systemu. Znaczy pomogła do momentu, kiedy nie zainstalowałam sterownika do karty graficznej.

Kiedy go wyłączę to robi się beznadziejny obraz i nie mogę oglądac filmów, a kiedy go włączę, to obraz jest ok, natomiast pisanie jest koszmarem, nawet wprowadzenie adresu e-mail, czy www się zacina.

Nie wiem, czy to ma znaczenie ale mam della inspirion 1501. No i odinstalowanie kontrolerów IDE ATA/ATAPI (ktoś w jednym z watkow na tym forum sugerowal, ze moze pomoc) nie pomoglo.

Wirusy odpadają, bo wystarczy, ze wylacze sterownik, a pisanie jest przyjemnoscia.
Znalazłam odpowiedź na mój problem (który właśnie rozwiązałam po tygodniu walki z komputerem) na
forums.amd.com - nie wiem, jak dziękować forumowiczowi "mynewcat".

Wklejam odpowiedź po angielsku, ze szczegółami, a tym, którzy nie poradzą sobie po krótce wyjasniam, że problemem jest proces: ati2evxx.exe w menadżerze zadań w procesach. Jesli wyłaczycie ten proces i pomoże to na stałe można problem załatwić tak:

panel sterowania>narzędzia administracyjne>usługi. Tam znajdujemy "Ati HotKey Poller" - prawym kliknięciem własciwości i wyłaczamy go. Działa! DZIaaaaałaaaa!

"I hope the OP or anyone who searches for this problem finds this post and solves their problem as ATI tech support is useless.

I have a Inspiron 1501 with the 1150 xpress graphics card and had problems with slow typing and the odd browser hang.

Anyway, after much searching I've discovered it's the ati2evxx.exe problem (ATI Hotkey poller)

In task manager you may well have two of that process running. Close 'em both down and the problem should go away - obviously it's polling the keyboard in some weird way.

Anyway, to permanentely solve the problem go to control panel>administrative tools>services and look for "Ati HotKey Poller" - rightclick to get the properties and disable it.

Job done."
Dałoby się to również rozwiązać na inny sposób, po prostu poprzez przywrócenie systemu wybierając punkt przywracania z czasu, kiedy sterowniki nie były jeszcze zainstalowane. No ale ten twój sposób i tak wychodzi lepiej, bo wprowadzone są nowe sterowniki.

Informacja od moderatora:
Przenoszę do działu Windows, gdyż problem nie dotyczy samego sprzętu.
Witam, temat dosc stary ale moze ktos cos doradzi.
Zainstalowalem wlasnie windowsa XP sp3 i mam dokadnie taki sam problem jak Agatka. Mam karte graficzna Ati MSI radeon HD 5450 1gb ddr3 i ilekroc usiluje zainstalowac sterowniki to komp zamula nieslychanie. zuzycie procka skacze od zera do okolo 70% i nie spada nawet gdy nic nie jest robione na kompie! Wczesniej nie mialem tego problemu, mialem Win 7 ale wole xp bo mniej wymaga.
Rozwiazanie Agatki niestety nie pomaga w moim przypadku Sads. Nie wiem juz co robic. Prosze o pomoc!!

Z gry dziekuje, Kruk

ps: Sorki za brak polskich znakow.
Specyfikacja komputera poproszę oraz czy skanowałeś system ? System Windows 7 lepiej działa na nowszych sprzętach a XP z braku wsparcia od strony Microsoftu traci rację bytu
Specyfikacja kompa:

Plyta glowna: Fujitsu Siemens d2030 A2
Procek Amd athlon 3200 2ghz
Ram: 3gb ddr1
Dysk: WDC WD400bd 40gb
Grafika: ATI MSI Radeon HD r5450 1gb ddr3 HDMI

To chyba wszystko.

Udalo mi sie ustalic, ze jest to proces systemowy, hardware interrupts dps blablabla. Znaczy to tyle, ze gryzie sie sterownik z czyms tam. nie wiem co jest przyczyna, aktualnie jade bez sterownika do grafiki puki nie dostane win 7 swojego. Chcialbym rozwiklac te zagadke ale chyba nie ma sily Smiles. udilowam jeszcze wypinac kartem czyscic sloty, zamieniac tasmy od dysku twardego i takie tam. Kontrolery ATA/ATAPI sa na DMA, zaden na PIO. Wszystko niby dobrze a jednak zaden ster nie wchodzi.
Komp nie ma wirusow bo zachowuje sie tak odrazu po formacie gdy tylko zainstaluje stery grafy Smiles

Nie wiem czy mi pomozecie ale moze kiedys ktos trafi na ten temat i jemu cos pomoze Smiles