Forum komputerowe || Forum informatyczne

Pełna wersja: Jak stworzyć bazę danych?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiem dokładnie w którym miejscu powinnam zamieścić swój post, ale jeśli nie tu proszę o przeniesienie. Mój problem polega na tym, że mam stworzyć bazę danych klientów, a nie mam zielonego pojęcia jak to zrobićSads. Wiem tylko tyle, że można to zrobić w excelu lub accessie. I chyba ten drugi program jest lepszy. Ma to być baza danych klientów płacących abonament. Mają znaleźć się informację dotyczące danego przedsiębiorstwa, tzn. nazwa, kontakt. Do każdego z przedsiębiorstw chciałbym zrobić tabelkę w której byłby informacje czy dokonało zapłaty abonamentu. Najlepiej, gdyby do tego była oddzielna tabelka z podziałem na miesiące w której wspisywałabym kwoty. Oprócz tego chciałabym tabelę w której byłyby informacje nt. wykorzystanych usług w danym miesiącu przez konkretnego przedsiębiorcę. I przeniesienie niewykorzystanych usług na inny miesiąc. Poprostu chciałabym mieć wgląd do informacji nt. danego przedsiębiorstwa, czy uiściło opłatę, jakie usługi wykorzystało a jakich nie i że przechodzą na następny miesiąc.
Wiem, że to bardzo zagmatwaneWacko, dlatego prosiłabym,żeby ktoś krok po kroku wyjaśnił mi jak to zrobić i w excelu i accessie, oczywiście w taki zrozumiały dla laika sposób. Czytam te różne instrukcje w internecie, ale wielu rzeczy nie rozumiem.

Patryk_98

W accessie zrób kto widział by robić w excelu ten program służy do obliczeń i różnych kalkulacji