Forum komputerowe || Forum informatyczne

Pełna wersja: Jak zmniejszyć wygląd pulpitu?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy można w jakiś sposób zmniejszyć wygląd pulpitu? - chodzi o to aby całość była pomniejszona czyli: ikony, pasek startowy, czcionka... wszystko... ?
zmniejsz rozdzielczosc ekranu prawym przyciskiem na pulpicie wlasciwosci i zmniejsz

krzesloo

Cytat: zmniejsz rozdzielczosc ekranu prawym przyciskiem na pulpicie wlasciwosci i zmniejsz

hmm, myślałem i myśle że im większa rozdzielczość tym "mniejszy pulpit".
(14.12.2010, 20:04)krzesloo napisał(a): [ -> ]
Cytat: zmniejsz rozdzielczosc ekranu prawym przyciskiem na pulpicie wlasciwosci i zmniejsz

hmm, myślałem i myśle że im większa rozdzielczość tym "mniejszy pulpit".

No człowiek się pomylił - zdarza się, ale wszystko już jasne.

-- WebNuLL
Już tak próbowałam, ogólnie mam rozdzielczość 1024 x 768 i przy zmianie na większą - 1280 x 1024 ekran się nie pomniejsza tylko powiększa - rozmiary ikon i paska są takie same ale pulpit jest tak duży, że nie widać go w całości i trzeba myszką najeżdżać na krawędzie aby obraz się przesuwał... Nie wiem jak opisać to dokładnie słowami, ale mam nadzieję, że mnie rozumiecieSmiles
wybaczcie , pomylka jeszcze raz przepraszam
Windows 7 ma głupie automatyczne dostosowywanie rozdzielczości ekranu pierwszego do drugiego, spróbuj odłączyć zewnętrzny monitor/ekran dodatkowy.

-- WebNuLL
WebNuLL: Mam Windows XP tylko że okrojony (bez zbędnych rzeczy takich jak tapety, wygaszacze, gry itp - zajmuje mniej miejsca i jest szybszy).

CREATIV: Co do zmiany wielkości ikon dzięki za info na pewno się kiedyś przydaSmiles
Tylko, że przy zmianie wielkości ikon nie zmniejsza się odstęp między nimi... a chodzi o to żeby zmniejszyć ikony i tym samym odstęp miedzy nimi, a także zmniejszyć pasek startowy i czcionkę. Czy naprawdę trzeba to robić pojedynczo?
Przenoszę do działu windows->xp

-- WebNuLL
A jaka karta graficzna?

Jak NVIDIA to powinien być program konfiguracyjny od NVIDII, w przypadku ATI wydaje Mi się, że podobnie powinno być.

-- WebNuLL
Od zawsze tak mam i może nawet tego nie da się zmienić... pytałam nie tylko o to jak to zrobić, ale czy w ogóle tak możnaSmiles Z tego co widzę to raczej nie da się nic zrobić, więc pozostanę przy tym jak jest terazSmiles