Forum komputerowe || Forum informatyczne

Pełna wersja: [XP] Pendrive - brak nośnika danych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Pain

A więc witam, dawno mnie tutaj nie było. Smiles
Mam pendrive'a firmy Transcend 8GB, pewnego razu, gdy chciałem zgrać pliki, podłączyłem pendrive'a do USB, wszedłem w Mój Komputer, pokazał się Dysk Wymienny (G:\), lecz niestety po kliknięciu wyskoczyła informacja, w której była zawarta informacja, że nie ma nośnika danych i żeby włożył dysk. Sprawdziłem na DVD przy telewizorze, wykrywa go bez problemów, mogę oglądać filmy na nim zawarte, słuchać muzyki itd. Następnie u kuzyna na komputerze(On ma zainstalowanego Windowsa 7), tam mogłem otworzyć pendrive'a, lecz pisze, że jest uszkodzony, kliknąłem Napraw i wszystko wyglądało OK. Niestety mój komputer nadal uważa, że to pusta stacja dysków, nie mogę nic na niego zgrać(chociaż raz się otworzył po wielu próbach, lecz gdy próbowałem coś zgrać na niego zaciął się i od nowa). Nie można go sformatować, ponieważ "trzeba włożyć dysk". Tak więc moje pytanie, czy można z nim coś zrobić, skoro żaden program nie chce go wykryć?
Zgraj dane na innym komputerze i go sformatuj.

Pain

Byłem u kuzyna, sformatowałem pendrive'a, podłączyłem do komputera, włączył się normalnie, pisało normalnie Transcend (GSmiles, teraz test. Klikam na jakiś film, kopiuj -> wklej i... Błąd, przesyłanie nie powiodło się, i zrobiło się to co wcześniej, znów jest zamiast nazwy pendrive'a: Dysk wymienny (GSmiles
Nie ma innej możliwości niż linux?
Pain, zapewne jakaś istnieje ale po pierwsze - Linux jest dla ludzi a po drugie jeżeli chcesz inne rozwiązanie poza Linuksem to musisz poczekać aż ktoś takie zaproponuje ponieważ ja nie jestem obeznany w windowsach.

-- WebNuLL

nat__n

Wejdź w menadżer urządzeń -> kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> na każdej pozycji "Główny Koncentrator USB" dajesz prawy myszy -> właściwości -> zarządzanie energią -> odznaczasz "ptaszka" przy "zezwalaj systemowi Windows na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii..."

1) Hard Disk Wipe Tool - wyzerujesz pendrive'a (tracąc wszystkie dane)
2) HP USB Disk Storage Format Tool - sformatujesz go

Jeżeli po tych zabiegach pendrive nie zacznie działać prawidłowo, być może jest uszkodzony mechanicznie/elektronicznie.