Forum komputerowe || Forum informatyczne

Pełna wersja: Program Eksplorator Windows przestał działać. - proszę o pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich użytkowników forum!!!

Mam problem z Windows Vista, szukałem na innych forach ale takiego problemu nie znalazłem, były podobne i próbowałem rozwiązań ale nie skutkowało Glare

Problem wygląda następująco:
-gdy włącze komputer i np. chce usunąć jakić folder i naciskam prawym przyciskiem myszy na ten właśnie folder po krótkim namyśle komputera, wyskakuje okienko: "Program Eksplorator Windows przestał działać", a po chwili drugie okienko: "Trwa ponowne uruchamianie: Eksplorator Windows...". Po tym Eksplorator jest uruchamiany ponownie (widać, zniakają ikonki i pasek i po chwili się pojawiają ponownie), ale to w niczym nie pomaga, błąd występuje nadal po naciśnięciu na jakąkolwiek ikonkę prawym przyciskiem myszy.

Dzieje się tak, jak już mówiłem, gdy nacisne prawym przyciskiem myszy na jakąś ikonkę(folderu, skrótu, dokumentu, nie ma różnicy), nie tylko na pulpicie, tylko także w podfolderach i na dysku, lub gdy chce opróżnić kosz: wchodzę do kosza, naciskam na "Opróżnij Kosz" i znowu ten sam błądDry. Jak na razie innych zmian nie zauważyłem.

Problem ten mam od 3 dni, wystąpił on po tym jak skanowałem PCta, usuwałem zbędne programy i gry z nigo, defragmentowałem dysk i ogólnie "robiłem porządki" w kompie. Nie wiem co zrobiłem źle i od czego to zależało. Problem jest bardzo denerwujący bo nie mogę korzystać z menu, które zawsze wyświetla się po naciśnieciu prawym przyciskiem myszy na ikonkę.
Nie wiem co robić.Dry Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem to byłbym bardzo wdzięczny. :
Dziękuje mój Imienniku Smiles że sie zainteresowałeś moim problemem Smiles no pobrałem ten programik, zainstalowałem go, użyłem obydwóch funkcji tego programu (Registry Cleanup i Registry Optimization), ale nie poskutkowało Sads cały czas ten sam problem :/ Może masz jeszcze jakiś sposób? Nie wiem, na prawdę nie wiem co się stało, nie orientuję się w tych sprawach, więc bardzo proszę o pomoc nie tylko Miłosza, ale i także innych użytkowników forum. Pozdrawiam.

nat__n

Spróbuj z wiersza poleceń użyć polecenia: sfc /scannow
nie jestem za dobry w komputerach :/ więc proszę wytłumacz mi jak to zrobić <prosi>
no ok, mam "Wiersz poleceń" wpisuje "sfc /scannow" i wyświetla mi się: "Aby móc urzywać narzędzia sfc, musisz być administratorem z uruchomioną sesją konsoli." Więc chciałem uruchomić "Wiersz poleceń" jako administrator, ale żeby to zrobić muszę nacisnąć prawym przyciskiem myszy->właściwoście->uruchom jako administrator
Ale ja nie mogę naciskać prawym przyciskiem myszy na żadną ikonę bo mi błąd wyskakuje Dry no to co zrobić? Proszę pomóżcie.

nat__n

A klawisz "WIN" na klawiaturze także nie zezwala na uruchomienie jako admin? (ten z lewej strony PRAWEGO control'a)
(08.05.2010, 14:25)nathan napisał(a): [ -> ]A klawisz "WIN" na klawiaturze także nie zezwala na uruchomienie jako admin? (ten z lewej strony PRAWEGO control'a)

no niestety nei już próbowałem na początku i dzieje sie to samo, co przy kliknięciu prawym przyciskiem myszy Dry
(08.05.2010, 16:56)milosz1996 napisał(a): [ -> ]A który Service Pack masz (komputer -> na górze masz przycisk "właściwości systemu")

PS: Zajrzyj tu: http://forum.dobreprogramy.pl/windows-ex...57476.html

no mam Service Pack 2 ...o to chodzi?
(08.05.2010, 20:10)milosz1996 napisał(a): [ -> ]Ok.

Zajrzyj do linka

No zajrzałem i zrobiłęm wszystko co było napisane ale niestety problem nadal występuję Dry nie wiem co zrobić już przywracałem system do poprzednich dni ale błąd nadal występuje Dry nie podołam Dry proszę o dalszą pomoc. Pozdrawiam

nat__n

W WinXP można stworzyć batcha który odpali wszystko z prawami admina, przykładowy kod poniżej:

Kod:
runas.exe /user:nazwa_twojego_konta_z_prawami_administratora /savecred "%windir%\system32\cmd.exe"

Nie testowałem tego pod Vistą.

Jeżeli to nie pomoże, będziesz zmuszony skorzystać z aplikacji, które zrobią to za Ciebie:

1)
http://robotronic.de/runasspc/runasspcEn.zip

podobno działa pod vistą (strona internetowa programu: http://robotronic.de/runasspcEn.html)

LUB

2) http://download.sysinternals.com/Files/Shellrunas.zip
także podobno pod Vistę (strona internetowa programu: http://technet.microsoft.com/en-us/sysin...00361.aspx)
(08.05.2010, 22:03)nathan napisał(a): [ -> ]W WinXP można stworzyć batcha który odpali wszystko z prawami admina, przykładowy kod poniżej:

Kod:
runas.exe /user:nazwa_twojego_konta_z_prawami_administratora /savecred "%windir%\system32\cmd.exe"

Nie testowałem tego pod Vistą.

No próbowałem to ale wyskakuje że mam podać hasło do konta admina, a nie wiem jaki jest hasło:/ idzie to jakoś sprawdzić?

A co do sposobu nr 1) to wypakowałem program RunasSpc no i mam 2 aplikacje: "runasspc" i "runasspcadmin" której urzyć? i jak otwieram pierwszą od wyskakuje okienko: "FOR PRIVATE USE. Commercial use license at: www.robotronic.de/orderEn.php" i po kliknięciu start wyskakuje błąd że złe hasło i nazwa (w j.angielskim), jeśli otwieram 2 aplikację wyskakuje okienko i trzepa powpisywać m.in. Unsername, password, i inne, a także pozaznaczać jakieś odp.Dry Byłbym wdzięczyny jakby ktoś mógł mi powiedzieć co wpisać w jakim okienku i gdzie pozaznaczać "ptaszki" a gdzie nie.

nat__n

Wejdź w panel sterowania -> konta użytkowników i tam możesz sobie założyć hasło dla swojego konta z prawami administratora
Microsoft Windows [Wersja 6.0.6002]
Copyright © 2006 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\p>sfc /scannow

Aby móc używać narzędzia sfc, musisz być administratorem z uruchomioną
sesją konsoli.

C:\Users\p>runas.exe /user: p/savecred "%windir%\system32\cmd.exe"
Wpisz hasło dla p/savecred:
BŁĄD PROGRAMU RUNAS: Nie można pozyskać hasła użytkownika

No nie wiem co zrobić, nie idzie o tyle Dry

nat__n

a próbowałeś nadać sobie hasło w panelu sterowania?
(10.05.2010, 19:12)nathan napisał(a): [ -> ]a próbowałeś nadać sobie hasło w panelu sterowania?

No tak, nadałem hasło w panelu sterowania, i później próbowałem i mi wyskakuje to co napisałem w poprzednim poscie, już nie wiem co zrobić chyba zostaje mi odwieźć kompa do jakiego informatyka. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc, jeśli ktoś miałby jeszcze jakiś pomysł to proszę pisać win