Forum komputerowe || Forum informatyczne

Pełna wersja: Jak poznać hasło Administratora?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.Mam problem z nowym laptopem...ale od początku,moja pani na kursie o profilu informatycznym otrzymała nowego laptopa i oczywiście wszystko jest poblokowane do końca kursu ( to chyba nikomu by nie odpowiadało Smiles ) i męczę się by uzyskać to hasło próbowałem już wielu programów typu antexp, saminside lecz wiadomo że bez wejścia na koncie admina na nic się zdają więc próbowałem przez płyte bootowalną z linuksa programem ophcrack-xp-livecd lecz okazał się za słaby,uzyskałem tylko tyle że spisałem LM Hash i NT Hash lecz hasła nie odnalazł (podobno w haśle znajduje się @ i myślę że dla tego go nie odczytał ).Wyczytałem gdzieś że przez Hash można znaleść hasło tylko potrzeba by było w jakimś formacie ale nie wiem jak to zrobić wiem tylko o stronie na której można dzięki 5 kompóterów przyspieszyć ten proces ale wyskakuje mi tam inwalid hash.Czytałem coś o programie pwdump2 i próbowałem coś nim zrobić na moim komputerze lecz od razu zamykał mi się system ,a w nowym kompie to w ogóle się nie otwierał.Próbowałem też zdobyć pliki SAM programem Lopthcrack.4.cracked lecz niestety na nowym komputerze wyskakuje komunikat o braku pliku wpcap.dll ( na starym laptopie program działa bez problemu ) Teraz męczę się saminside który łamie hasło już drugi dzień na moim kompie i nic z Hash które spisałem oczywiście.Zna ktoś jakiś dobry sposób by poznać hasło Admina i nie uszkodzić systemu?
I w tym problem że to płatne
Mam kupę czasu więc na pewno będę próbował do skutku Smiles
Gdyby to był Linux, to bym rozwiązanie znalazł w 5 sec, ale że to windows to jest trudno cokolwiek zrobić...

W Linuksie to można by chrootować system z LiveCD i zmienić hasełko, ale nie można by go odczytać.
Może da się podobnym sposobem w windows, tzn. zmienić hasło a nie odzyskać?

-- WebNuLL

nat__n

Zmienić się da w 30 sekund, ODCZYTAĆ, tu w zależności od długości i złożoności hasła - od kilku godzin do kilkuset lat.
mi chodzi o poznanie ponieważ administrator będzie się ze mną łączył przez neta i dla tego muszę mu zostawić hasło by mógł grzebać na odległość.
Znaczy jak będzie "grzebać", przecież w windows niema SSH.

Zdalna kontrola raczej jest mocno ograniczona do zdalnego pulpitu co najwyżej.

-- WebNuLL
na tym to ja się nie znam,podobno nawet będą coś instalowali na komputerze przez neta ale czy można ufać do końca kobiecie która tego słuchała i mi tylko przekazała? Smiles

nat__n

A czy przypadkiem nie mógłbyś sobie pozwolić na usunięcie starego hasła i założenie nowego?, które to podasz osobie zdalnie łączącej się z Twoim komputerem?
chyba by sie wkurzali że na kursie jeden ma hasło a inny nie a wszystkim boja sie dać ponieważ faktycznie mogli by instalować jakieś śmieci ci co się nie znają.
A wie ktoś jak używać tych tablic od Ophcrack? przecież to ma ponad 6GB jak to zmieścić na płyte?Jak to zgrać?

kuczkowiak

(09.02.2010, 11:12)Polaris32 napisał(a): [ -> ]przecież to ma ponad 6GB jak to zmieścić na płyte?Jak to zgrać?

Na płyte DvD 8GB